To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,862 - 5/2/23 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 18,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256GB nvme on cm4 |
| Test #76,754 - 12/30/23 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData OEM M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | AData SM2P41C3NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sm2p41 |
| Test #66,556 - 1/26/23 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 18,245 |
| User: | peschka |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM128GDHTNG-8510B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Debian |
| Test #70,160 - 5/14/23 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPI5 |
| Test #77,245 - 1/9/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 18,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung980 orangepi5 |
| Test #68,568 - 3/21/23 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,228 |
| User: | InvokeLogic |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4104032, IO Board, WDS500G3B0C |
| Test #69,468 - 4/18/23 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 18,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 M.2 NVMe SSD attached to Jetson Nano B01 through a Turing Pi 2 |
| Test #72,001 - 8/3/23 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,225 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Transcend TS512GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intergral NVME on CM4 Waveshare IO Board A |
| Test #66,145 - 1/17/23 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 18,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM128GDHTNG-8310B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi 5 128GB SK SSD |
| Test #62,100 - 8/20/22 1:43 am | |
|---|---|
| Score: | 18,213 |
| User: | Recon |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC WDBRPG0010BNC-WRSN |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4-IO-BASE-B OC |
| Test #51,734 - 10/27/21 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 18,209 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #74,653 - 11/18/23 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD blue |
| Test #69,129 - 4/7/23 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #77,615 - 1/16/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung EVO 970 SSD |
| Test #73,795 - 10/16/23 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 18,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4SE |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | new ssd |
| Test #97,102 - 10/30/24 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 18,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #78,704 - 1/31/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend nvme |
| Test #72,960 - 9/10/23 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 ssd on a CM4 using official IO board |
| Test #79,584 - 2/14/24 8:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba BG4 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba KBG40ZMT128GMEMORY |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | toshiba nvme |
| Test #68,707 - 3/25/23 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 18,059 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi 5 8gb 32gb EvoSD |