To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,509 - 8/26/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4SE |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #96,073 - 10/12/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 18,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #122,968 - 5/28/25 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 18,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 with used nvme |
| Test #99,655 - 12/10/24 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | h |
| Test #71,243 - 6/30/23 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #56,045 - 1/28/22 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 18,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Compulab fitlet2 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #67,662 - 2/26/23 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #69,625 - 4/24/23 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 17,989 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC501ANVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,343 - 5/22/23 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,988 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #66,474 - 1/24/23 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 17,982 |
| User: | MaxWinterstein |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #66,960 - 2/7/23 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 17,982 |
| User: | Vlada007 |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4@Waveshare |
| Test #66,201 - 1/18/23 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 17,980 |
| User: | jgvega |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CL1-3D128-Q11 NVMe SSSTC 128GB on OrangePi5 |
| Test #91,816 - 7/28/24 12:20 am | |
|---|---|
| Score: | 17,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNT256GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia KBG40ZNT256G 256GB Ssd SSS0T35787 |
| Test #60,300 - 6/10/22 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,968 |
| User: | the3ngineer |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HCHQ-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVMe on WAveshare CM4 board and CM4 @2GHz |
| Test #51,264 - 10/14/21 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 17,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra3DNVMe |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sandisk 1TB |
| Test #123,685 - 6/19/25 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,955 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #129,325 - 12/7/25 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 17,944 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxia nvme |
| Test #69,047 - 4/5/23 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 17,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Walram 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Walram 1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | op5nvme |
| Test #56,359 - 2/4/22 10:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,937 |
| User: | IdahoSpudMan |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDBRPG0010BNC-WRSN |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SSD on PCIe, Overclocked to 2GHz |
| Test #73,942 - 10/24/23 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 17,935 |
| User: | Oratek |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMTE452T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend TS128GMTE452T on TOFU+ |