To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #57,846 - 3/13/22 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,673 |
| User: | csst |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 Crucial 1T P1 on nvme |
| Test #54,914 - 1/1/22 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 17,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,102 - 5/11/23 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,655 |
| User: | miloscvj |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | my Orange Pi 5 Test |
| Test #74,917 - 11/24/23 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 17,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5s running on SSD 2230 |
| Test #102,463 - 1/25/25 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 17,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #66,271 - 1/20/23 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 17,638 |
| User: | Stormtrooper |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV512GNVMe512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ComputeBladeRC2 |
| Test #67,447 - 2/20/23 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,627 |
| User: | risto |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | orange pi 5 with transcend SATA m.2 240GB |
| Test #74,251 - 11/13/23 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Orange Pi 4 LTS |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue 500 |
| Test #72,945 - 9/9/23 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC GreenSN3501TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 1TB |
| Test #49,481 - 8/25/21 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,606 |
| User: | wildestpixel |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | oc 2ghz cm4 nvme |
| Test #47,206 - 6/29/21 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 17,605 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | uplab.pro Uptime Compute Blade v0.6 NVMe boot. |
| Test #70,876 - 6/12/23 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #104,690 - 3/4/25 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston 250Gb SSD |
| Test #52,127 - 11/4/21 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,586 |
| User: | jacobjay |
| Brand: | Radxa RockPi 4 PCIe Extender |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Radxa 0x126f |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe Hassio Rockpi4bplus |
| Test #67,255 - 2/15/23 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 17,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DC1000B Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kingston SEDC1000BM8480G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston DC1000B M.2 On Pi CM4 |
| Test #70,288 - 5/20/23 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 17,535 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNT512GLSKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia BG5 NVMe directly attached to CM4 PCIe bus |
| Test #70,706 - 6/5/23 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 17,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4SE |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #81,761 - 3/17/24 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-2130-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,287 - 5/20/23 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 17,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSSTC CL1-3D128-Q11 NVMe directly attached to CM4 PCIe bus |
| Test #99,121 - 12/1/24 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 17,524 |
| User: | orangepeel |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orangepeel |