To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #73,442 - 10/1/23 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,160 |
| User: | darkbuck |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | cm4 with nvme |
| Test #132,125 - 3/6/26 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 14,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | DT-USB1SV300-Pi5-16GB |
| Test #123,337 - 6/7/25 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung CJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | test |
| Test #72,841 - 9/5/23 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 14,157 |
| User: | ngibs |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston SSD on Pi5 using ngibs |
| Test #92,005 - 7/31/24 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 14,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #127,952 - 10/18/25 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung CJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,296 - 12/4/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 14,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | gg |
| Test #102,537 - 1/26/25 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #67,924 - 3/5/23 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 14,139 |
| User: | pxpunx |
| Brand: | Micron 3400 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Micron 3400MTFDKBA512TFH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron 3400 512GB on Compute Blade w/ CM4 8GB Lite (CM4008000) |
| Test #98,813 - 11/25/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 14,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37960G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | K900 |
| Test #97,659 - 11/8/24 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #124,935 - 7/21/25 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 14,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung CJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #132,243 - 3/10/26 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 14,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SSK PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,440 - 3/1/24 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Generic model: A3A564 size: 232.96 GiB eMMc |
| Test #97,427 - 11/4/24 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 14,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | --- |
| Test #129,022 - 11/25/25 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 14,134 |
| User: | pietrouk |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 16GB using NVME Netac 2TB |
| Test #127,940 - 10/18/25 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 14,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #75,146 - 11/28/23 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 14,127 |
| User: | CaxtonPi |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi 5 Clock speeds: CPU: 2400 - Core: 910 Samsung model: Portable SSD T5 |
| Test #79,621 - 2/15/24 5:49 am | |
|---|---|
| Score: | 14,126 |
| User: | rth-tiosouji |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital Black SN750, 1TB, M.2 2280 on CM4 with TOFU carrier board |
| Test #68,293 - 3/14/23 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 14,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NT-256 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |