To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,293 - 3/14/23 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 14,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NT-256 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #91,982 - 7/30/24 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | kingston xs1000 1tb |
| Test #65,403 - 1/1/23 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 14,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #64,388 - 11/21/22 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 14,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Test 1 |
| Test #125,963 - 8/22/25 8:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY USB3.2.2FD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 1TB usb stick on pi 5 |
| Test #67,830 - 3/3/23 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NT-256 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | abc123 |
| Test #90,913 - 7/13/24 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 14,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTU3A |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | my ip5 |
| Test #123,197 - 6/3/25 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 14,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X9 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000X9SSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | usb nvme |
| Test #98,065 - 11/13/24 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTAN |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #126,806 - 9/14/25 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 14,100 |
| User: | billy |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | usb3verbatinpi5 |
| Test #99,720 - 12/11/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #77,239 - 1/8/24 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adatasu800 |
| Test #73,989 - 10/27/23 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 14,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,926 - 4/2/25 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 14,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Haimana CM5 - 2 |
| Test #81,360 - 3/10/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,093 |
| User: | wester.minsk |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi5 evo ubuntu |
| Test #105,882 - 3/31/25 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC S4500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSC2KB480G8 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intel ssd |
| Test #105,568 - 3/22/25 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #51,134 - 10/10/21 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 14,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM512GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 #1 |
| Test #125,495 - 8/6/25 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 14,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK 3A |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 3a |
| Test #67,632 - 2/25/23 10:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |