To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #86,627 - 5/3/24 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,752 - 11/24/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 13,886 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Intel DC S2500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSCKGF256A5SATA256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | usbnvmeenclosure |
| Test #100,415 - 12/24/24 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 13,883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #76,511 - 12/25/23 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,874 |
| User: | Astro |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-500GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI5 1.0 Realtek RTL9210 NVME Adapter |
| Test #78,910 - 2/3/24 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi5 t5 second |
| Test #126,165 - 8/28/25 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 13,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,716 - 1/31/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,859 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 USB NVME |
| Test #77,451 - 1/13/24 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 13,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | startech 3.1 rpi5 host3 |
| Test #81,483 - 3/12/24 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | smasinu sata ssd 120 gb, nedis sata to usb, pi 5 8gb |
| Test #130,171 - 1/5/26 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 13,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 5 - USB SSD |
| Test #92,636 - 8/10/24 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #65,958 - 1/13/23 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 13,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KIOXA KBG40ZNS128G SSD on Rock PI 4C+ |
| Test #69,202 - 4/10/23 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | highlOrangePi5 SSD |
| Test #93,114 - 8/19/24 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 13,831 |
| User: | JJG |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue 500GB on RPI5 8GB |
| Test #102,048 - 1/18/25 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 13,828 |
| User: | tzagkarou |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CT500BX500SSD1 500GB on Pi5 using ugreen adaptor |
| Test #70,501 - 5/27/23 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OragePi 5 Kingston NV2 |
| Test #100,535 - 12/26/24 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #93,338 - 8/23/24 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVOM.2120GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #78,658 - 1/30/24 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 13,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,042 - 1/22/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,809 |
| User: | risque |
| Brand: | Transcend ESD300 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GESD310C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Transcend ESD310 256gb USB ssd |