To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #27,488 - 6/20/20 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 6,784 |
| User: | MLA |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDX480GG25 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk Extreme in inateck with USB3 hub |
| Test #51,389 - 10/17/21 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD BLUE SSD on Pi 4 using UGREEN SATA to USB adapter |
| Test #44,232 - 4/22/21 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | pi |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial bx500 using UGREEN sata USB |
| Test #58,474 - 3/30/22 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | mcfly |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BUPSlim |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SK Hynix SC311 256 on Pi 4 with Seagate SATA to USB3 |
| Test #61,340 - 7/21/22 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS240G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #62,378 - 9/2/22 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | SWAGWARDOEDWARDOSWAGGGG |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | NESPI4 case I wrapp that jaun in aluminum foil cuz it be puttin out that RF like a MOE! Yall peep my mixtape, JAUNT FIRE STR8 FUEGO UP IN DIS PIECE YALL |
| Test #65,656 - 1/8/23 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspberrypi |
| Test #44,388 - 4/25/21 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT525MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #22,421 - 5/2/20 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT2000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 CT2000MX500SSD1 2 TB using ORICO USB 3.0 |
| Test #79,252 - 2/9/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,782 |
| User: | Gnitset |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #71,588 - 7/19/23 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 6,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Sabrent SATA to USB 3.1 adapter |
| Test #14,578 - 4/3/20 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 6,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #11,515 - 3/5/20 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 6,780 |
| User: | staffhorn |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico SATA USB 3.0 Gamerking 64GB SATA III |
| Test #65,615 - 1/7/23 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC Green2.5480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Green 2.5inch SSD on pi4 with StarTech SATA to USB adapter |
| Test #59,791 - 5/18/22 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,780 |
| User: | Magle |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P2 500GB NVMe |
| Test #25,661 - 5/27/20 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,779 |
| User: | giorgio |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | prova2 |
| Test #9,335 - 2/18/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,779 |
| User: | evo860 |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung evo 860 |
| Test #130,908 - 1/26/26 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 6,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WDS250G1B0A-00H9H0 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hdparm -tT /dev/sda1 |
| Test #57,740 - 3/10/22 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 6,778 |
| User: | darekxan |
| Brand: | Samsung PM810 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSDPM8102.57mm128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4@2147 |
| Test #79,437 - 2/13/24 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTA/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 20240213 |