To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #94,661 - 9/15/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | segates sata HD ub pi 400 |
| Test #76,846 - 1/1/24 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,075 |
| User: | jchidley |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair USB 32GB Pi 5 |
| Test #53,669 - 12/8/21 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,075 |
| User: | EricV |
| Brand: | Silicon Power eMMC (SPeMM) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SPeMM |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Pi 3B+ 32GB eMMC on SD adapter |
| Test #124,942 - 7/21/25 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Lite 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #94,974 - 9/21/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DS201) |
| Board: | Kefka |
| Device: | HP DS201 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #4,012 - 11/20/19 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,073 |
| User: | piholepi4 |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pihole |
| Test #123,004 - 5/28/25 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST3000DM001-1ER166 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #123,914 - 6/26/25 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #94,578 - 9/14/24 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,073 |
| User: | Plum |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #127,930 - 10/18/25 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,072 |
| User: | Pi5-SD128-Sn128 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN128 128 GB A2 Class10 U3 microSD card on Raspberry Pi 5 Model B (rootfs /dev/mmcblk0p2) |
| Test #99,913 - 12/15/24 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | oo |
| Test #53,577 - 12/6/21 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ agility ssd pi4 startech sata to usb |
| Test #55,354 - 1/10/22 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,071 |
| User: | AndrewLB |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 2ghz |
| Test #12,488 - 3/14/20 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asd |
| Test #40,248 - 2/10/21 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,071 |
| User: | caseyR |
| Brand: | Seagate Backup+ |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate Backup+HubBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | USB3 (instead of 2) |
| Test #129,300 - 12/6/25 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #66,383 - 1/22/23 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #106,263 - 4/10/25 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,070 |
| User: | kaycekwan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD128 on RPI5 |
| Test #103,706 - 2/14/25 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,070 |
| User: | microSd SanDisk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #101,286 - 1/6/25 10:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no |