To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #78,840 - 2/2/24 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 43,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Core Mini (2TB) Waveshare adapter |
| Test #103,030 - 2/4/25 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 43,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,424 - 3/19/25 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Fury RGB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SFYRS1000G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | fury |
| Test #105,343 - 3/17/25 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #131,179 - 2/2/26 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #104,646 - 3/3/25 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 43,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511HFM256GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #81,065 - 3/6/24 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 43,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,920 - 1/16/25 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 43,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #128,951 - 11/23/25 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,436 |
| User: | TeaGrandeCane128gbOverclock |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeaGrandeCane128gbOverclock PCIe1 |
| Test #86,970 - 5/7/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 43,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 950 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD950PRO256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 950 PRO 256 GB en Raspberry Pi 5 |
| Test #87,561 - 5/14/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 43,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | HP EliteDesk 800 G1 SFF |
| Device: | Transcend TS120GMTS820S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | M2 SATA |
| Test #92,778 - 8/13/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 43,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba THNSF5256GPUK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | THNSF525 6GPUK TOSHIBA |
| Test #101,061 - 1/3/25 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 43,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,161 - 8/2/24 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,421 |
| User: | aa |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | geekbench |
| Test #88,349 - 6/2/24 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 43,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | m2 |
| Test #103,441 - 2/10/25 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 43,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM951 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVKV512HAJH-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME_V3 |
| Test #83,357 - 3/31/24 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 43,405 |
| User: | Django |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SKhynix BC511 256g 2242 SSD, Pi-5 W/No5 52pi top mount board (fairly new) |
| Test #130,332 - 1/10/26 12:23 am | |
|---|---|
| Score: | 43,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sandisk ultra 64gb |
| Test #84,989 - 4/15/24 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW512H7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,096 - 10/29/24 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |