To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,414 - 3/20/21 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,328 |
| User: | Dani |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SDD on Pi 4 using UGREEN 2.5 SATA to USB-C 3.1 Protect What You Love V2 |
| Test #42,411 - 3/20/21 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,700 |
| User: | dani |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SDD on Pi 4 using UGREEN 2.5 SATA to USB-C 3.1 Protect What You Love |
| Test #41,967 - 3/13/21 10:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,839 |
| User: | Dani |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 870 EVO Quirks ON - Test 2 |