To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #41,847 - 3/12/21 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 8,397 |
| User: | ManuRPI |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspsung4o2 |
| Test #41,834 - 3/11/21 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,540 |
| User: | ManuRPI |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspsung4 |
| Test #2,579 - 9/26/19 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | ManuRPI |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Test RPI4 SD 260919 |
| Test #2,540 - 9/25/19 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,059 |
| User: | ManuRPI |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Test RPI2 SSD 250919 |