To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #50,330 - 9/15/21 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,526 |
| User: | eduardozgz |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 EVO 250GB on Pi 4B 8GB STARTECH USB 3.1 to SATA Adapter (Fresh Ubuntu 21.04 install) |
| Test #50,326 - 9/15/21 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 7,233 |
| User: | eduardozgz |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 EVO 250GB on Pi 4B 8GB STARTECH USB 3.1 to SATA Adapter |
| Test #49,801 - 9/2/21 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 4,822 |
| User: | eduardozgz |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 EVO on Pi 4 using a TooQ external case with USB 3.0 |