To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #133,201 - 4/26/26 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #133,200 - 4/26/26 6:05 am | |
|---|---|
| Score: | 44,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 4-25-2026 |
| Test #133,199 - 4/26/26 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,198 - 4/26/26 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 31,973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram PX500 |
| Board: | sun60iw2 |
| Device: | Goodram SSDPR-PX500-512-80 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #133,197 - 4/26/26 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,196 - 4/26/26 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 37,584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,195 - 4/26/26 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #133,194 - 4/26/26 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 44,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-3D512-Q11NVMeSSSTC512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 512GB NVMe |
| Test #133,193 - 4/26/26 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 30,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung model: MZVLW256HEHP-000L2 |
| Test #133,192 - 4/25/26 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | EMTEC X200 SSD on Pi4/8GB |
| Test #133,187 - 4/25/26 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd1 raspi5 |
| Test #133,185 - 4/25/26 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | generic sd card (8GB) on PI5 running piOS 64bit |
| Test #133,184 - 4/25/26 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Gen3 |
| Test #133,182 - 4/25/26 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #133,181 - 4/25/26 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 9,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 540s M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Intel SSDSCKKW256H6 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #133,180 - 4/25/26 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 10,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,177 - 4/25/26 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #133,175 - 4/25/26 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD A2 on Pi4 |
| Test #133,174 - 4/25/26 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 49,179 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW010T8H |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel p660 1TB on Pi 5 using x1002 NVMe HAT |
| Test #133,170 - 4/25/26 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | mmcblk0 |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | mmcblk0 |