To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,647 - 3/31/26 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Generic MicroSD on Raspberry Pi 3B+ |
| Test #132,646 - 3/31/26 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung on Sabrent 3.1 usb |
| Test #132,645 - 3/31/26 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #132,642 - 3/31/26 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung on sabrent 3.1 |
| Test #132,636 - 3/31/26 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 52,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVL4256HBJD-00B07 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM9B1 NVMe SSD on Raspberry Pi 5 with Suptronics X1002 HAT |
| Test #132,635 - 3/31/26 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #132,634 - 3/31/26 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,633 - 3/29/26 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #132,631 - 3/27/26 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,859 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS2241 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS22412TBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pny 2tb pi nvme |
| Test #132,628 - 3/27/26 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 58,840 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | run |
| Test #132,627 - 3/27/26 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #132,626 - 3/27/26 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 55,833 |
| User: | andi-45 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPlus250GBA3N |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | NVMe Pi 5 latest kernel |
| Test #132,625 - 3/27/26 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 29,305 |
| User: | freenove |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Freenove SSD Boot |
| Test #132,622 - 3/27/26 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 58,718 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #132,621 - 3/27/26 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 55,786 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | run |
| Test #132,618 - 3/27/26 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 54,942 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | run |
| Test #132,617 - 3/27/26 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 53,151 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #132,616 - 3/27/26 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 41,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM951 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SM951NVMeSAMSUNG512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 SM951 NVMe 512GB, seed studio adapter |
| Test #132,614 - 3/27/26 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 51,959 |
| User: | mcnico[C |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #132,613 - 3/27/26 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 51,461 |
| User: | mcnico63 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |