To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,829 - 5/27/26 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 24,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,827 - 5/27/26 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 3,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #133,826 - 5/27/26 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 3,332 |
| User: | Fat guy in a shack. |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Skit USB sticka. |
| Test #133,824 - 5/27/26 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 36,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ll |
| Test #133,823 - 5/27/26 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 51,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,819 - 5/26/26 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,414 |
| User: | dude365635 |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GDJTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | running again because my last test seemed to slow stuf down for some reason |
| Test #133,816 - 5/26/26 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,026 |
| User: | koko |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | micro sd 250gb sand disk |
| Test #133,815 - 5/26/26 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #133,814 - 5/26/26 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,061 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi sd card |
| Test #133,812 - 5/26/26 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD1 |
| Test #133,811 - 5/26/26 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 39,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,810 - 5/26/26 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 40,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent RocketQ |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent RocketQ |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PiSSD |
| Test #133,808 - 5/26/26 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAMSUNG microSD |
| Test #133,807 - 5/25/26 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GDGTNG-87A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Microsoft surface pro 256gb nvme ssdd on RPI5 8GB with wavewshare m2 hat (D) |
| Test #133,805 - 5/25/26 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,813 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | External SSD USB |
| Test #133,804 - 5/25/26 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston 128 |
| Test #133,801 - 5/25/26 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,214 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #133,800 - 5/25/26 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC311 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix HFS128G39TND-N210A |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #133,798 - 5/25/26 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,986 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4 LAB |
| Test #133,797 - 5/25/26 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | CIX Phecda Board |
| Device: | Transcend TS128GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |