To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,317 - 1/7/25 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,550 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #101,315 - 1/7/25 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 39,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS256GEJ4X112N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,314 - 1/7/25 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 13,858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | RK3588S OPi 5 Pro |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #101,308 - 1/7/25 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 3,321 |
| User: | jfb |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung usb disk 64gb |
| Test #101,307 - 1/7/25 6:31 am | |
|---|---|
| Score: | 54,390 |
| User: | PM9B1 |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM9B1 |
| Test #101,305 - 1/7/25 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,069 |
| User: | jfb |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung usb 64gb |
| Test #101,303 - 1/7/25 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Advantec SQF 630 Series SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Advantec SQF-S25M4-16G-S9C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 8gb using SSD and SATA to USB adapter |
| Test #101,294 - 1/7/25 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 3,904 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #101,293 - 1/7/25 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 52,935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #101,291 - 1/7/25 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 6,850 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar 480GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #101,289 - 1/7/25 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | ML |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD20NMVW-11EDZS2 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | [AWD Elements 2.5 2TB on USB3 Hub Pi4 |
| Test #101,287 - 1/6/25 11:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | P4ArgonOne |
| Test #101,286 - 1/6/25 10:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | no |
| Test #101,285 - 1/6/25 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,551 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | FNK MassStorageDevice |
| Class: | USB Flash |
| Test #101,283 - 1/6/25 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,709 |
| User: | eee2223337772 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | eee2223337772 |
| Test #101,279 - 1/6/25 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Test #101,275 - 1/6/25 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,274 - 1/6/25 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Banana Pi |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | BananaPI+2,5seagate2TB |
| Test #101,273 - 1/6/25 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,643 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | kingston |
| Test #101,272 - 1/6/25 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 on Pi5 using Argon NEO 5 NVMe |