To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,270 - 1/6/25 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 51,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980 gen3 |
| Test #101,268 - 1/6/25 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 7,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD + Ugreen SATA to USBC3.1 on RPI4 |
| Test #101,267 - 1/6/25 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial BX500 SSD on Pi 4 using JSAUX SATA to USB adapter |
| Test #101,263 - 1/6/25 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 55,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sd |
| Test #101,262 - 1/6/25 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 63,362 |
| User: | strnad |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310960GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 960GB, X1002 V1.1 |
| Test #101,261 - 1/6/25 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 15,598 |
| User: | Majki |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | WDC WDS480G2G0C-00AJM0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RockPI4 |
| Test #101,260 - 1/6/25 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 42,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM512GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #101,258 - 1/6/25 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 53,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #101,257 - 1/6/25 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 3,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test |
| Test #101,256 - 1/6/25 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 14,782 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable running with the USB A 3.1 cable |
| Test #101,255 - 1/6/25 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | Alebusin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SunDisk Ultra microSDHC A1 on Pi 4 |
| Test #101,253 - 1/6/25 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 57,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Phision |
| Test #101,249 - 1/5/25 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 500GB on Pi5 using NO4 m.2 HAT |
| Test #101,241 - 1/5/25 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme X3N NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Extreme2TBX3N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme_e2 |
| Test #101,240 - 1/5/25 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | waveshare nvme case |
| Test #101,239 - 1/5/25 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,236 - 1/5/25 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | vince test nvme |
| Test #101,234 - 1/5/25 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Extreme Pro 128GB Micro SD 2024 in generic CardReader on Pi 5 |
| Test #101,232 - 1/5/25 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sn580 |
| Test #101,231 - 1/5/25 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Extreme Pro 128GB Micro SD 2018 with many reinstallations of Raspbian in Generic CardReader on Pi 5 |