To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #101,003 - 1/2/25 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SC32G de ASH |
| Test #101,001 - 1/2/25 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 22,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | DH77EB |
| Device: | Crucial M4-CT256M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #100,998 - 1/2/25 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 50,989 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM8SEP4512Q-A0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston ssd 512gb |
| Test #100,997 - 1/2/25 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 3,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SDXC PRO ULTIMATE 256GB on Raspberry PI 5 |
| Test #100,996 - 1/2/25 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 51,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot model: M.2 P320 128G[D |
| Test #100,989 - 1/2/25 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,637 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Toshiba 3.5" DT Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Toshiba DT01ACA300 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | 3Gb Mech drive |
| Test #100,988 - 1/2/25 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 28,743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | H170N-WIFI-CF |
| Device: | PNY CS9001TBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #100,986 - 1/2/25 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,194 |
| User: | _Ghostboo__ |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB MicroSD Card on Raspberry Pi 400 |
| Test #100,980 - 1/2/25 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,444 |
| User: | mit |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | sandisc_rpi4b |
| Test #100,978 - 1/2/25 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD Card on Pi3 B+ using native SD port |
| Test #100,976 - 1/2/25 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 73,647 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | X1E001DE Snapdragon Devkit for Windows |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Qualcomm Technologies, Inc. X1E001DE Snapdragon Devkit for Windows - KIOXIA EXCERIA PLUS G3 SSD 2TB |
| Test #100,975 - 1/2/25 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD30NMRW-11YL9S4 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 3TB 2.5 WD30NMRW-11YL9S4 on USB3 on Pi4 |
| Test #100,974 - 1/2/25 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 835 |
| User: | PRSXFENG |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Generic TF-Card 128GB on Pi Zero v1.3 |
| Test #100,972 - 1/2/25 1:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 256GB on Pi 4 |
| Test #100,970 - 1/2/25 12:28 am | |
|---|---|
| Score: | 45,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus 250GB |
| Test #100,968 - 1/1/25 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB MicroSD |
| Test #100,966 - 1/1/25 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVMe 950 SSD 1TB on Pimoroni Base of RPi5 8TB. |
| Test #100,965 - 1/1/25 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SA510 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BlueSA5102.52TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue SA510 2TB USB-SATA Adaoter PA023U3 on RPi5 running on NVMe SSD. |
| Test #100,962 - 1/1/25 8:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi5 with vendor: Kingston model: SA400S37120G size: 111.79 GiB type: US |
| Test #100,960 - 1/1/25 7:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS2241 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS22411TBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Post NVMe Upgrade |