To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,952 - 1/1/25 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 65,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Micro 1TB M.2 NVMe PCIe x4 Gen4 2 SSD |
| Test #100,949 - 1/1/25 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 128gb sd card |
| Test #100,948 - 1/1/25 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Crucial CT500P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 512GB Crucial P5 Plus SSD on OPi5 16GB (bigger partition) |
| Test #100,945 - 1/1/25 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | JeffMcClain |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi5 8GB uSD Samsung 128GB |
| Test #100,943 - 1/1/25 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Crucial CT500P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 512GB Crucial P5 Plus SSD on OPi5 16GB |
| Test #100,941 - 1/1/25 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,940 - 1/1/25 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3V01) |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Foresee A3V01 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | 256GB eMMC on OPi5Max 16GB |
| Test #100,939 - 1/1/25 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,983 |
| User: | JeffMcClain |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM4 4/32GB eMMC |
| Test #100,936 - 1/1/25 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 57,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN580 1TB on RPi 5 usinng NVMe |
| Test #100,931 - 1/1/25 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 40,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | RK3588 OPi 5 Ultra |
| Device: | Crucial CT1000P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi5Ultra with Crucial M.2 |
| Test #100,930 - 1/1/25 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Kingston HyperX Savage Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Kingston DTHyperX3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | XFS on Kingston HyperX RPi CM5 usb 3.0 |
| Test #100,929 - 1/1/25 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 61,593 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7101TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tytest |
| Test #100,928 - 1/1/25 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 63,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD |
| Test #100,927 - 1/1/25 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #100,923 - 1/1/25 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 52,319 |
| User: | ssdi |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssdi |
| Test #100,921 - 1/1/25 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 4,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | crucial P3 Plus PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD |
| Test #100,920 - 1/1/25 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 59,627 |
| User: | mit |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | mit_pci_gen3_geekworm |
| Test #100,917 - 1/1/25 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 13,559 |
| User: | baggybawztv |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk X400M.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | usbenclose_nvme512gb |
| Test #100,916 - 1/1/25 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 52,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Ugreen 128GB PCIEX=3 |
| Test #100,913 - 1/1/25 1:08 am | |
|---|---|
| Score: | 54,115 |
| User: | jfb |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd m.2nvme patriot 128gb |