To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,824 - 12/30/24 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,087 |
| User: | recalbox |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspberry pi ssd |
| Test #100,822 - 12/30/24 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial T500 PCIe Gen4 on Rasp Pi OS Pi5 |
| Test #100,816 - 12/30/24 6:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston ssd on pi5 4gb using 52pi hat adapter |
| Test #100,813 - 12/30/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intenso m.2 ssd pcie 250gb over pcie3 |
| Test #100,805 - 12/30/24 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW512GZL |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #100,804 - 12/30/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,799 - 12/30/24 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 39,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB512HAJQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PM981 500GB on Pi5x8GB in NEO5 case |
| Test #100,794 - 12/30/24 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 54,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #100,792 - 12/30/24 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #100,791 - 12/30/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 58,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD BLACK SN770 on Pi 5 |
| Test #100,786 - 12/30/24 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #100,783 - 12/30/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #100,782 - 12/30/24 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,643 |
| User: | kiklhorn |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #100,781 - 12/30/24 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST9750420AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #100,779 - 12/30/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 7,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Advantec SQF 630 Series SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Advantec SQF-S25M4-16G-S9C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 16gb ssd on usb adapter |
| Test #100,772 - 12/30/24 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,379 |
| User: | AKY |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4B with rnal T7 and T7 Shield on a USB adapter |
| Test #100,770 - 12/30/24 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,179 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi560 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Verbatim Vi560S3 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Argon One M.2 SATA Boot Verbatim Vi560 S3 1TB RP4 8GB New install + updates |
| Test #100,769 - 12/30/24 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 256GB RP4 8GB New Install + Updates Only |
| Test #100,767 - 12/30/24 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 39,367 |
| User: | hunter2 |
| Brand: | Lexar NQ790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNQ7904TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | LNQ790X004T-RNNNG SSD on Pi 5 w/ dtparam=pciex1_gen=3 |
| Test #100,765 - 12/30/24 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 20,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NQ790 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNQ7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | . |