To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,633 - 12/28/24 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST3250820AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuda 250Gb in LaCie d2 enclosure USB 3.0 on Pi4 |
| Test #100,627 - 12/28/24 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 19,545 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,626 - 12/28/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 61,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MP600 Corsair Micro 1Tb |
| Test #100,625 - 12/28/24 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 4,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC UHS-I Card |
| Test #100,624 - 12/28/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd kart |
| Test #100,623 - 12/28/24 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 63,998 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 500GB |
| Test #100,622 - 12/28/24 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 12,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #100,621 - 12/28/24 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 30,362 |
| User: | TheBait |
| Brand: | Western Digital Black SN850 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | WDC WDS500G1X0E-00AFY0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD Test |
| Test #100,619 - 12/28/24 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 3,955 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128Gb |
| Test #100,618 - 12/28/24 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 6,320 |
| User: | Adminchik |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata SU650 M.2 2280 SATA SSD |
| Test #100,617 - 12/28/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32G |
| Test #100,615 - 12/28/24 3:02 am | |
|---|---|
| Score: | 8,648 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test |
| Test #100,614 - 12/28/24 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | nihonium |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Ubuntu 24.04 running on Pi 4 |
| Test #100,613 - 12/28/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ingston A400 SSD on Pi 4 using StarTe |
| Test #100,611 - 12/28/24 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 39,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711HFM256GD3JX013N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,609 - 12/27/24 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 503 |
| User: | PHX |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | Transcend SDC |
| Class: | C10 |
| Note: | 2013 SD Card in the Raspberry Pi Model B |
| Test #100,606 - 12/27/24 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,724 |
| User: | deadsmiley |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 2TB - PCIe Gen3 |
| Test #100,605 - 12/27/24 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk EtremeExtreme Pro 64GB on Pi 4 |
| Test #100,603 - 12/27/24 8:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SHD-PE Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Buffalo ExternalHDD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #100,602 - 12/27/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra A1 |