To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,601 - 12/27/24 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #100,599 - 12/27/24 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 500gb on Rpi5 8gb Argon One v3 NVME |
| Test #100,598 - 12/27/24 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #100,596 - 12/27/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,396 |
| User: | dev |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD on Pi 3 model B |
| Test #100,592 - 12/27/24 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,566 |
| User: | OneBallRyan |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 M.2 at Gen 3 Speeds, S2Pi NVMe hat, Pi5 |
| Test #100,590 - 12/27/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 64GB A1 V10 U1 on RPi 4 |
| Test #100,588 - 12/27/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 918 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | FNK MassStorageDevice |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kootion 256GB A1 V30 U3 over USB3 on RPi 4 |
| Test #100,587 - 12/27/24 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Fanxiang S101512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #100,586 - 12/27/24 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,036 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Test Mech Drive |
| Test #100,585 - 12/27/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,446 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB A1 U1 microSD on Pi 4 |
| Test #100,584 - 12/27/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2300 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2300NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme test |
| Test #100,582 - 12/27/24 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | OneBallRyan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Crucial p3 m.2 on unoffical hat, gen 2 speeds |
| Test #100,581 - 12/27/24 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,257 |
| User: | Gokhan |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4512HBLU-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung M2 NVMe 2242 500GB SSD |
| Test #100,580 - 12/27/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,803 |
| User: | pi5 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | scandisk 128 GB |
| Test #100,578 - 12/27/24 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,861 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | iniital test gen 3 |
| Test #100,576 - 12/27/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #100,574 - 12/27/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,918 |
| User: | macer |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #100,572 - 12/27/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital model: WD BLACK SN770 1TB on Pi 5 |
| Test #100,571 - 12/27/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS120GMTS820S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #100,570 - 12/27/24 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 50,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980pro |