To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,570 - 12/27/24 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 50,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980pro |
| Test #100,565 - 12/27/24 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD64G |
| Test #100,564 - 12/27/24 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 63,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pg super |
| Test #100,562 - 12/27/24 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 13,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CX400 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX400-256-G2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Goodram CX400 256GB |
| Test #100,560 - 12/27/24 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | lsusb |
| Test #100,559 - 12/27/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,554 - 12/27/24 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 4,816 |
| User: | Lombi |
| Brand: | Unidentified ASMedia mSATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ASMedia 2115 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Silicon Power 60GB S55 SSD with Onvian adapter on a pi4 using a berryboot system. |
| Test #100,552 - 12/27/24 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 54,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 Lexar NM620 |
| Test #100,549 - 12/27/24 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | node3 samsung evo 250 Pi 4 |
| Test #100,548 - 12/27/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA-1T00 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | node2 sandisk plus 1TB Pi 4 |
| Test #100,545 - 12/26/24 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 67,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #100,544 - 12/26/24 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport25E1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Sd card 32 GB |
| Test #100,542 - 12/26/24 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #100,541 - 12/26/24 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | KingSpec NX-1TB2280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,540 - 12/26/24 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,539 - 12/26/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi4 |
| Test #100,538 - 12/26/24 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPi 4 |
| Test #100,537 - 12/26/24 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 |
| Test #100,535 - 12/26/24 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #100,534 - 12/26/24 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba MK1652GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 160Gb old mech drive |