To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,452 - 12/25/24 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | lancache |
| Test #100,449 - 12/25/24 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk edge |
| Test #100,447 - 12/25/24 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 60,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #100,444 - 12/24/24 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,441 - 12/24/24 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2300 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2300NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rest as gen3 |
| Test #100,439 - 12/24/24 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FE4S9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FE4S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSK 1TB |
| Test #100,437 - 12/24/24 5:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD 64M |
| Test #100,436 - 12/24/24 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,535 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #100,434 - 12/24/24 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,983 |
| User: | MinimumRick |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Samsung MZ7LN128HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Voron SSD |
| Test #100,432 - 12/24/24 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pineboard SSD on Pi 5 PCIe |
| Test #100,430 - 12/24/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | tmt |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rpi4 |
| Test #100,428 - 12/24/24 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 39,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN5000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN50004TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME SSD |
| Test #100,424 - 12/24/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 52,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC801 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901HFS512GEJ9X108N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,421 - 12/24/24 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,053 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | RK3588S OPi 5 Pro |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB SdCard on Orange Pi 5 Pro 8 core, 8 GB Ram |
| Test #100,416 - 12/24/24 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #100,415 - 12/24/24 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 13,883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #100,404 - 12/24/24 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 38,463 |
| User: | Aravind A |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus - Pi5 - gen 3 |
| Test #100,403 - 12/24/24 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 38,261 |
| User: | Aravind A |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus - Pi5 - gen 3 |
| Test #100,401 - 12/24/24 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 63,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 1TB P3 on Pi 5 |
| Test #100,400 - 12/23/24 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |