To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,286 - 12/21/24 6:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lense 128GB |
| Test #100,284 - 12/21/24 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,545 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hienak on pi 5 |
| Test #100,279 - 12/21/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 1TB on Pi 4 using Icy Box M2 NVME adapter and Sabrent HUB |
| Test #100,278 - 12/21/24 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5+ssd |
| Test #100,276 - 12/21/24 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 35,755 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,275 - 12/21/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 27,107 |
| User: | MrXANA91 |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS541010B7E610 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 1To Hard drive on Pi 5 using Ugreen SATA to USB adapter |
| Test #100,272 - 12/21/24 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 50,278 |
| User: | cicada |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB |
| Test #100,269 - 12/21/24 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 33,317 |
| User: | kbfifi |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Fanxiang S500Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 5B, Armbian V24.11.1, openhab image, Fanxiang S500Pro 512GB |
| Test #100,267 - 12/21/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 54,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia KBG50ZNS256G on Pi 5 using PCIE Gen 3 |
| Test #100,265 - 12/21/24 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ? |
| Test #100,257 - 12/20/24 8:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #100,254 - 12/20/24 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Encido 512G |
| Test #100,253 - 12/20/24 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW020T8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi 5 with Intel model: SSDPEKNW020T8 size: 1.86 TiB |
| Test #100,252 - 12/20/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ENCIDO 512G NVME |
| Test #100,250 - 12/20/24 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SSK SSKSSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSK Storage with 2TB Intel NVMe |
| Test #100,249 - 12/20/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,015 |
| User: | WD Blue SN580 NVMe SSD 1TB |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,248 - 12/20/24 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDH34T00 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk model: SDSSDH3 4T00 Cable Matters USB Enclosure - Better USB Cable |
| Test #100,244 - 12/20/24 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,485 |
| User: | veli |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Transcend on Pi 5 |
| Test #100,241 - 12/20/24 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Some old Pi I found in a closet |
| Test #100,240 - 12/20/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | cp-thumb-drive-tests |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 500 using SanDisk USB 3.2Gen1 with USB3-A and USB-C connections |