To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,196 - 12/20/24 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 6,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MIDASFORCE SSD 256GB on Pi 4 using Orico SATA to USB adapter |
| Test #100,195 - 12/20/24 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 63,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 SSD on Pi 5 using Pimoroni NVME Base |
| Test #100,194 - 12/20/24 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | NA |
| Test #100,193 - 12/20/24 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #100,192 - 12/20/24 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 40,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | RK3588 OPi 5 Max |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #100,191 - 12/19/24 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NQ790 2GB on Pi 5 using Argon NEO 5 NVMe Case |
| Test #100,190 - 12/19/24 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,205 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 2230 2TB |
| Test #100,189 - 12/19/24 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #100,188 - 12/19/24 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #100,187 - 12/19/24 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO 250GB on Pi 5 8GB using Argon NEO NVMe |
| Test #100,182 - 12/19/24 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk MicroSD Card |
| Test #100,181 - 12/19/24 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #100,176 - 12/19/24 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC801 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC801NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix NVME SSD on Geekpi NVME hat |
| Test #100,174 - 12/19/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | clear |
| Test #100,173 - 12/19/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,168 - 12/19/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,163 - 12/19/24 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 59,229 |
| User: | vlanto |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia Exceria G2 SSD 500GB M.2 NVMe PCI Express 3.0 Pimoronis NVMe Base for Raspberry Pi 5 |
| Test #100,162 - 12/19/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd Sandisk |
| Test #100,156 - 12/19/24 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 58,817 |
| User: | aweh ma chana |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | aweh ma chana |
| Test #100,155 - 12/19/24 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 39,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |