To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,062 - 12/17/24 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 48,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #100,057 - 12/17/24 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 63,320 |
| User: | 990pro |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 990pro |
| Test #100,052 - 12/17/24 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 39,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 |
| Test #100,051 - 12/17/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #100,047 - 12/17/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 52,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SN700 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDRedSN700500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,044 - 12/17/24 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 35,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | oo |
| Test #100,041 - 12/17/24 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 57,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram PX500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Goodram SSDPR-PX500-512-80-G2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Example: Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #100,040 - 12/17/24 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 8,470 |
| User: | timo |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | pi4b4 sata |
| Test #100,039 - 12/16/24 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 64,234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #100,038 - 12/16/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSD on Pi 3B |
| Test #100,037 - 12/16/24 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | XrayDisk 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | XrayDisk 128GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #100,035 - 12/16/24 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #100,032 - 12/16/24 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 74,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Precision 3571 |
| Device: | SKHynix BC901NVMe512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,028 - 12/16/24 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 71,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | 0K73CG |
| Device: | SKHynix BC901NVMe512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,027 - 12/16/24 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | C2016-H110M4-C2H |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #100,024 - 12/16/24 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Opi5+EMMC-Armbian2411 |
| Test #100,023 - 12/16/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fanxiang S500Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,022 - 12/16/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Fanxiang S500Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,019 - 12/16/24 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,765 |
| User: | PI_CM5_CRUCIAL_M2 |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PI_CM5_CRUCIAL_M2 |
| Test #100,017 - 12/16/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |