To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,928 - 12/15/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,926 - 12/15/24 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD on Raspberry Pi 5 |
| Test #99,925 - 12/15/24 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 42,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | m2 |
| Test #99,923 - 12/15/24 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 47,632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,922 - 12/15/24 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 39,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW010T8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #99,921 - 12/15/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 53,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,920 - 12/15/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 62,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,915 - 12/15/24 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 51,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPIOfficialSSDPCI3Gen_enabled |
| Test #99,913 - 12/15/24 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | oo |
| Test #99,912 - 12/15/24 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ii |
| Test #99,910 - 12/15/24 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 38,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | aa |
| Test #99,908 - 12/15/24 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 3,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,904 - 12/15/24 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 53,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,903 - 12/15/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,862 |
| User: | Bommel-SD-128GB |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPI5-8GB-2-SD-128GB |
| Test #99,902 - 12/15/24 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #99,900 - 12/15/24 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd_card_32gb |
| Test #99,899 - 12/15/24 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,848 |
| User: | Bommel-SD-Sandisk-A1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPI5-8GB-2-SD-Sandisk-A1-64GB |
| Test #99,896 - 12/15/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 50,942 |
| User: | Castor-NVME-nocamera |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPI5-8GB-1-NVME-nocamera |
| Test #99,894 - 12/15/24 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 3,550 |
| User: | Bommel-USB |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingchuxing 256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI5-8GB-2-M2-USB |
| Test #99,893 - 12/15/24 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 42,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MVMe M.2 Patriot P310 480GB : dtparam=pciex1_gen=3 |