To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,596 - 12/9/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry Pi 4 with Crucial SSD |
| Test #99,592 - 12/9/24 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 13,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM5 4/32 |
| Test #99,590 - 12/9/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 29,678 |
| User: | nvme128gb |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme128gb |
| Test #99,586 - 12/9/24 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 40,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 8GB 970 Evo Pro |
| Test #99,584 - 12/9/24 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung pi 4b |
| Test #99,583 - 12/9/24 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 14,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba BG4 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba KBG40ZNV256GKIOXIA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,579 - 12/9/24 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 56,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd1.1 |
| Test #99,572 - 12/9/24 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 6,995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sp_ssd |
| Test #99,562 - 12/9/24 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 60,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,556 - 12/9/24 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 8,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #99,553 - 12/8/24 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 256GB |
| Test #99,552 - 12/8/24 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | sun55iw3 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | XPG m.2 SSD |
| Test #99,549 - 12/8/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPNUW-128G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd sn520 |
| Test #99,547 - 12/8/24 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 22,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Acer Aspire A315-55G |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | checking kingston |
| Test #99,546 - 12/8/24 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 13,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,545 - 12/8/24 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 61,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 4TB 990 Pro on Pi 5 using NVMe |
| Test #99,542 - 12/8/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 65,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Test |
| Test #99,540 - 12/8/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 51,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,539 - 12/8/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 57,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | second |
| Test #99,536 - 12/8/24 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 48,858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 SSD 256GB original Raspberry |