To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,539 - 12/8/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 57,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | second |
| Test #99,536 - 12/8/24 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 48,858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 SSD 256GB original Raspberry |
| Test #99,535 - 12/8/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 with SD Card |
| Test #99,534 - 12/8/24 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 52,818 |
| User: | VolatileYJ |
| Brand: | Timetec MS57 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Timetec 35TTTN2242GE3P-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | timetec nvme 1tb from canakit on Pi 5 in raspian OS lite (no desktop environment) |
| Test #99,532 - 12/8/24 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,368 |
| User: | VolatileYJ |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 5 on raspian desktop on an SD card |
| Test #99,531 - 12/8/24 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 43,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC401 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC401NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 5-Argon One V3 PciE Nvme |
| Test #99,527 - 12/8/24 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,515 - 12/7/24 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pcie 3 |
| Test #99,514 - 12/7/24 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,744 |
| User: | skeetre |
| Brand: | KingSpec XF Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec XF-5122230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingspec 512Gb NVME gen4 2230 on Raspberry Pi 5 B ver 1.0 |
| Test #99,510 - 12/7/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston nvme on Pi 5 using Pimoroni base |
| Test #99,508 - 12/7/24 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,506 - 12/7/24 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #99,505 - 12/7/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,035 |
| User: | mbrx |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) on Pi 5 8 GB |
| Test #99,504 - 12/7/24 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Yucun N580 NGFF M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Yucun SH00N128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | r |
| Test #99,503 - 12/7/24 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #99,502 - 12/7/24 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,945 |
| User: | Test01 |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,500 - 12/7/24 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,592 |
| User: | me |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | me |
| Test #99,495 - 12/7/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 63,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #99,494 - 12/7/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST4000DM004-2U9104 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | baracuda setup with adapter thing |
| Test #99,493 - 12/7/24 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD on Pi 3B+ |