To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,491 - 12/7/24 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 52,010 |
| User: | thecoolkid |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6201TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 on Pi 5 using Argon Neo 5 Case |
| Test #99,490 - 12/7/24 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 39,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 500Gb SSD using 52Pi NO4 NVMe on RPi 5 at Gen3 Speeds |
| Test #99,489 - 12/7/24 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 20,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hdparm -Tt /dev/mmcblk1pl2hdparm -Tt /dev/mmcblk1pl2 |
| Test #99,488 - 12/7/24 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 with SD card |
| Test #99,485 - 12/7/24 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 Homelab Test |
| Test #99,483 - 12/7/24 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 10,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN850X Series |
| Board: | NanoPi M4 Ver2.0 |
| Device: | WDC BLACKSN850X2000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,482 - 12/7/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 11,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN850X Series |
| Board: | GeminiLake |
| Device: | WDC BLACKSN850X2000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,481 - 12/7/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 11,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | GeminiLake |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,480 - 12/7/24 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 52,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda Q5 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate BarraCudaQ5ZP1000CV30001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | seagate pci3 |
| Test #99,479 - 12/7/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | NanoPi M4 Ver2.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,477 - 12/7/24 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 8,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | NanoPi M4 Ver2.0 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,476 - 12/7/24 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | GeminiLake |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,474 - 12/7/24 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,473 - 12/7/24 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 38,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,471 - 12/7/24 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 59,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT4000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,467 - 12/7/24 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 32,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | H81M-HDS |
| Device: | Crucial CT960M500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial 1TB SATA SSD |
| Test #99,466 - 12/7/24 2:33 am | |
|---|---|
| Score: | 18,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | AGI AI298 2TB PCIe SSD on Desktop in WSL |
| Test #99,464 - 12/7/24 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 42,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | EVO980 |
| Test #99,460 - 12/7/24 12:28 am | |
|---|---|
| Score: | 50,395 |
| User: | downloading virus |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi SSD Kit for Raspberry Pi 5 512Gb |
| Test #99,458 - 12/6/24 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Description: Silicon Power A55 3D NAND on Pi 4 using QGeeM 2.5 inch external hard drive enclosure C25B USB 3 |