To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,337 - 12/5/24 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 3,956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,334 - 12/5/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 42,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | NVME M2 SSD |
| Test #99,333 - 12/5/24 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 36,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico USB 3.0 to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,331 - 12/4/24 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #99,330 - 12/4/24 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico J10 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico J10 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orico 1tb-nvme-pcie3-rip5 |
| Test #99,328 - 12/4/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,325 - 12/4/24 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-5122280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,313 - 12/4/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | teste vm |
| Test #99,312 - 12/4/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | B1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | A1 |
| Test #99,309 - 12/4/24 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,491 |
| User: | Test2 |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2GB Kingston KVR667D2N5 on PI5 with Geekworm Shield |
| Test #99,306 - 12/4/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,305 - 12/4/24 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | leninpipci3 |
| Test #99,303 - 12/4/24 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5-wd_blue-1tb |
| Test #99,302 - 12/4/24 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990Pro PCIe 4.0 on Pi5 on ArgonPi5 m.2 |
| Test #99,296 - 12/4/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 14,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | gg |
| Test #99,290 - 12/4/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 78,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,282 - 12/4/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 76,654 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,280 - 12/4/24 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 41,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus And GeekWorm X1001 |
| Test #99,275 - 12/4/24 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 38,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Fury RGB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SFYRS1000G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pcie gen 3 |
| Test #99,269 - 12/4/24 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |