To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,266 - 12/4/24 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,953 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,265 - 12/4/24 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 50,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,261 - 12/4/24 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 52,138 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 980 on Pi 5 8GB using Argon Neo 5 NVME Case |
| Test #99,257 - 12/3/24 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDQMQD-512G-1201 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd sn740 |
| Test #99,256 - 12/3/24 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,252 - 12/3/24 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 with iuniker hat NUMA |
| Test #99,251 - 12/3/24 7:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,249 - 12/3/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,247 - 12/3/24 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung model: MZALQ256HBJD-00BL2 256gb on RPi 5 in Argon40 ONE NVME |
| Test #99,246 - 12/3/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,244 - 12/3/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus SSD on a Pi 5 using NVMe Base |
| Test #99,241 - 12/3/24 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus M.2 SSD On Raspberry Pi 5 With 4GB RAM with Gen 3 PCIe |
| Test #99,234 - 12/3/24 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,233 - 12/3/24 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,226 - 12/3/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 49,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,224 - 12/3/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Samsung |
| Test #99,223 - 12/3/24 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #99,221 - 12/3/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 35,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | My RPi5 |
| Test #99,220 - 12/3/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 54,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot 300 on Uniker Hat (#2) |
| Test #99,213 - 12/3/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 51,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |