To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,211 - 12/3/24 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 6,609 |
| User: | Lombi |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | MS-7519 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Silicon Power 60GB S55 SSD SATA |
| Test #99,210 - 12/3/24 5:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ramsta S800 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Ramsta SSDS800120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,209 - 12/3/24 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,173 |
| User: | xeroxss |
| Brand: | Ramsta S800 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Ramsta SSDS800120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Ramsta 120GB with generic USB adapter |
| Test #99,208 - 12/3/24 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 56,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test11 |
| Test #99,207 - 12/3/24 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 3,234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung 128Gb A2, PI5 after full-upgrade |
| Test #99,205 - 12/3/24 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 908 |
| User: | dredd |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | TeamGroup C145 USB Flash Drive |
| Test #99,202 - 12/3/24 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,199 - 12/2/24 7:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 plus on Pi 5 |
| Test #99,198 - 12/2/24 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry pi 5 512 gb ssd |
| Test #99,197 - 12/2/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial |
| Test #99,196 - 12/2/24 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD 500GB |
| Test #99,195 - 12/2/24 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,805 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #99,194 - 12/2/24 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,643 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPW002T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | lab |
| Test #99,192 - 12/2/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDPMQD-1T00-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,191 - 12/2/24 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,190 - 12/2/24 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Lexar SSDNM620256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,186 - 12/2/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,185 - 12/2/24 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 128GB |
| Test #99,184 - 12/2/24 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,172 |
| User: | dredd |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SV300 SSD on SATA to USB adapter |
| Test #99,183 - 12/2/24 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |