To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,089 - 11/30/24 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 running from SanDisk SD card |
| Test #99,088 - 11/30/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 with SanDisk SD card |
| Test #99,087 - 11/30/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,093 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,085 - 11/30/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,079 - 11/30/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Dell Precision Tower 5810 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,070 - 11/30/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 32,593 |
| User: | wupp |
| Brand: | Corsair Force MP510 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair ForceMP510 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | jpi5-ubuntu-lxd Corsair 256GB |
| Test #99,068 - 11/30/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card64GB |
| Test #99,063 - 11/30/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #99,058 - 11/30/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,057 - 11/30/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #99,056 - 11/30/24 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,635 |
| User: | wupp |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | jpi5 - SanDisk 32GB |
| Test #99,055 - 11/30/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #99,054 - 11/30/24 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 37,978 |
| User: | dickvr |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,053 - 11/30/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 4,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #99,049 - 11/30/24 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 15,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | WDC WDS250G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | reboot |
| Test #99,047 - 11/30/24 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 67,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #99,045 - 11/30/24 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,042 - 11/30/24 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 14,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core XT |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HDD Externe |
| Test #99,041 - 11/30/24 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 45,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme2 |
| Test #99,039 - 11/30/24 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 13,959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTAD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | USB SSD |