To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,117 - 11/14/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD China |
| Test #98,116 - 11/14/24 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,206 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingspec NX |
| Test #98,114 - 11/14/24 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme A2 |
| Test #98,113 - 11/14/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Crucial CT4000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,112 - 11/14/24 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Crucial CT4000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,111 - 11/14/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,107 - 11/14/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 49,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,106 - 11/14/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 54,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,098 - 11/14/24 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 30,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM128GDHTNG-8310B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix |
| Test #98,097 - 11/14/24 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | . |
| Test #98,095 - 11/14/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | amazon |
| Test #98,094 - 11/14/24 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SD Ultra 32Gb on Pi 400 |
| Test #98,093 - 11/14/24 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 55,737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 970EVO |
| Test #98,092 - 11/14/24 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 39,420 |
| User: | stingx |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW010T8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel 1TB NVMe on Raspberry Pi 5 with Geekworm X1001 M.2 NVMe Hat |
| Test #98,088 - 11/14/24 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 27,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SA500 Series |
| Board: | 10FLS4BD00 |
| Device: | WDC RedSA5002.52TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,085 - 11/14/24 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus on Pi3B+ SATA HDD on USB2 |
| Test #98,084 - 11/14/24 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 51,765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PCIe 3.0 |
| Test #98,080 - 11/14/24 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 52,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gommo |
| Test #98,078 - 11/14/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 56,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ll |
| Test #98,077 - 11/14/24 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 13,651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |