To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,043 - 10/29/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 86,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T700 |
| Board: | MotherBoard Series |
| Device: | Crucial CT4000T700SSD3 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #97,039 - 10/29/24 2:22 am | |
|---|---|
| Score: | 12,405 |
| User: | pawelo |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | FriendlyElec NanoPC T6 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | NVME 2230 Kioxia 256GB in M.2 enclosure on NanoPC T6 |
| Test #97,038 - 10/29/24 2:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4S Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,036 - 10/29/24 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #97,035 - 10/28/24 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,159 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | caca |
| Test #97,032 - 10/28/24 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 23,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #97,030 - 10/28/24 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 68,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #97,028 - 10/28/24 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME on Raspberry pi 5 |
| Test #97,027 - 10/28/24 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | sbh |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus on Pi 4 MicroSD |
| Test #97,026 - 10/28/24 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,024 - 10/28/24 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,019 - 10/28/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd on VF2 |
| Test #97,013 - 10/28/24 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,011 - 10/28/24 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,007 - 10/28/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 63,390 |
| User: | 990pro |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | +990pro |
| Test #97,005 - 10/28/24 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 55,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN750 Pi5 nvme adapter |
| Test #97,004 - 10/28/24 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 52,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2400MTFDKBK512QFM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron nvme on pi 5 |
| Test #96,999 - 10/28/24 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #96,997 - 10/28/24 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 6,850 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | cv |
| Test #96,993 - 10/28/24 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 4,092 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk ImageMate Pro 128gb on Pi 5 with CQ enabled |