To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,088 - 10/29/24 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,083 - 10/29/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,880 |
| User: | vvdaal |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 500GB NVME on Pi 5 using N04 M.2 PciE to NVMe Top |
| Test #97,082 - 10/29/24 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,593 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | To Be Filled By O.E.M. |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,081 - 10/29/24 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #97,076 - 10/29/24 1:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUQEMUUSBTablet |
| Class: | Virtual |
| Note: | nvme |
| Test #97,074 - 10/29/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 22,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | nvme |
| Test #97,071 - 10/29/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi400 sdcard |
| Test #97,070 - 10/29/24 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon-power P34A60 SSD |
| Test #97,069 - 10/29/24 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 sdcard |
| Test #97,068 - 10/29/24 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CVB M.2 SATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SSSTC CVB-8D128-HP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi 4 SSTC SSD Argon ONE |
| Test #97,067 - 10/29/24 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Dell Precision Tower 5810 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,066 - 10/29/24 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | FM2A88M Extreme4+ |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial CT120BX500 SSD |
| Test #97,060 - 10/29/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,821 |
| User: | TG |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TG 32 |
| Test #97,059 - 10/29/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 4TB 990 on pineboards AI hat |
| Test #97,058 - 10/29/24 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 5,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s |
| Board: | Akoya E4214 MD99570 |
| Device: | SanDisk SD8SBAT032G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SD8SBAT032G SSD on Ubuntu 24.04 |
| Test #97,057 - 10/29/24 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 17,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD m.2 orange pi 5 |
| Test #97,056 - 10/29/24 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 53,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVL4512HBLU-00BTW |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PM9B1 gen3 |
| Test #97,055 - 10/29/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 10,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #97,051 - 10/29/24 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Surface Pro |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | k |
| Test #97,047 - 10/29/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 51,859 |
| User: | Ano |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rasperry Pi 5 |