To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #90,353 - 7/2/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 37,911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,351 - 7/2/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #90,350 - 7/2/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 51,816 |
| User: | aBUGSworstnightmare |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sandisk Corp PC SN530 NVMe SSD (DRAM-less) (rev 01) |
| Test #90,348 - 7/2/24 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 55,141 |
| User: | aBUGSworstnightmare |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra3DNVMe |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sandisk Corp WD Blue SN550 NVMe SSD (rev 01) |
| Test #90,345 - 7/2/24 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 54,303 |
| User: | TS |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 250GB Gen3 Speed Pi 5 4GB NVMe Base |
| Test #90,341 - 7/2/24 5:22 am | |
|---|---|
| Score: | 51,484 |
| User: | TS |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | MakerDisk 128GB Gen3 Pi 5 4GB Pim NVMe Base |
| Test #90,338 - 7/2/24 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 9,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intenso M.2 SATA SSD to USB 3.0 bridge |
| Test #90,336 - 7/2/24 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Sandisk 3.2 Gen1 on Pi 4 |
| Test #90,335 - 7/2/24 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | ODROID C2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C0 |
| Note: | SD16generica |
| Test #90,328 - 7/2/24 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #90,326 - 7/2/24 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 40,065 |
| User: | ll |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,325 - 7/2/24 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32 GB SD card and 2 TB MVNe card |
| Test #90,324 - 7/2/24 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 45,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,322 - 7/1/24 9:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #90,321 - 7/1/24 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 7600p Pro SSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKF256G8L |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Intel NVME on Pi 5 |
| Test #90,319 - 7/1/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SD Samsung EVI 256GB |
| Test #90,318 - 7/1/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,316 - 7/1/24 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #90,315 - 7/1/24 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,401 |
| User: | Celestial |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC501HFM256GDJTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5_Argon1 |
| Test #90,313 - 7/1/24 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | d |