To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #90,311 - 7/1/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini |
| Test #90,310 - 7/1/24 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,993 |
| User: | L&M |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 52pi Tiny nvme W/D SN-530 256G nvme, on a Pi-5 |
| Test #90,309 - 7/1/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #90,307 - 7/1/24 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVME 512 GB |
| Test #90,301 - 7/1/24 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #90,299 - 7/1/24 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 15,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec P4 Series |
| Board: | K53SC |
| Device: | KingSpec P4-480 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingspec on asus |
| Test #90,298 - 7/1/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 52,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPNUW-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | unknown |
| Test #90,296 - 7/1/24 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 3,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #90,293 - 7/1/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #90,292 - 7/1/24 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 55,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston 250GB |
| Test #90,291 - 7/1/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | pi 4 |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi 4 |
| Test #90,290 - 7/1/24 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 44,310 |
| User: | pi |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MP600 Micro |
| Test #90,289 - 7/1/24 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #90,288 - 7/1/24 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS250G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WDC WDS250G2B0B |
| Test #90,286 - 7/1/24 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 49,952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB1T0HBLR-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #90,284 - 6/30/24 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Team TM8PS7512G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSK Aluminum USB 3.2 Gen 1 to M.2 SATA NGFF SSD Enclosure Adapter with TEAMGROUP MS30 512GB with SLC Cache 3D NAND TLC M.2 2280 SATA III 6Gb/s Internal SSD |
| Test #90,283 - 6/30/24 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 991 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSK Aluminum USB 3.2 Gen 1 to M.2 SATA NGFF SSD Enclosure Adapter with TEAMGROUP MS30 512GB with SLC Cache 3D NAND TLC M.2 2280 SATA III 6Gb/s Internal SSD |
| Test #90,281 - 6/30/24 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,813 |
| User: | Lemmy |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | spacemit k1-x deb1 board |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Banana Pi BPI-F3 using nvme |
| Test #90,280 - 6/30/24 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,599 |
| User: | Lemmy |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | spacemit k1-x deb1 board |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Banana Pi BPI-F3 using microSD |
| Test #90,279 - 6/30/24 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8480G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston SSD |