To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,505 - 6/17/24 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 52,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 nvme 2600 CPU |
| Test #89,503 - 6/17/24 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 50,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME PCI |
| Test #89,502 - 6/17/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #89,501 - 6/17/24 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 64GB |
| Test #89,500 - 6/16/24 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hardcard inthe slut |
| Test #89,494 - 6/16/24 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5, Armbian, Kingsto Canvas GO! Plus 64gb SDCG3 |
| Test #89,490 - 6/16/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,662 |
| User: | Rolffe |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi5-SSD Over Pimoroni NVMe (X1) |
| Test #89,488 - 6/16/24 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | First run on pi4 Raspbian booted on Kingston NV2 1TB using X876 |
| Test #89,487 - 6/16/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | leottaros frambouase |
| Test #89,486 - 6/16/24 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #89,485 - 6/16/24 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,091 |
| User: | nvme base |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | nvme base |
| Test #89,483 - 6/16/24 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 49,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,482 - 6/16/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #89,480 - 6/16/24 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 9,668 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC PCSN520NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,479 - 6/16/24 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #89,477 - 6/16/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 9,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,476 - 6/16/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 52,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,475 - 6/16/24 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 32,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | MC12-LE0-00 |
| Device: | Crucial CT2000P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,473 - 6/16/24 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 47,672 |
| User: | kingpin |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 240GB NVMe PCI 3.0 settings |
| Test #89,472 - 6/16/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 11,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SSD-PUTCN Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Buffalo SSD-PUTCN |
| Class: | SSD (Portable) |