To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,472 - 6/16/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 11,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo SSD-PUTCN Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Buffalo SSD-PUTCN |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,471 - 6/16/24 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 911 |
| User: | MonWick |
| Brand: | Integral Courier |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Integral Courier |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Integral Courier 64 GB on Pi 5 Model B 8 GB |
| Test #89,469 - 6/16/24 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 56,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | fanxiang S500 Pro |
| Test #89,465 - 6/16/24 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 47,447 |
| User: | Raspi5Valencia-Test2 |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rasp5Valencia - Test2 |
| Test #89,463 - 6/16/24 3:42 am | |
|---|---|
| Score: | 12,656 |
| User: | Cheesebaron |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung mSATA SSD on Pi5 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #89,461 - 6/16/24 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 47,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,458 - 6/16/24 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #89,457 - 6/16/24 12:28 am | |
|---|---|
| Score: | 50,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,453 - 6/15/24 10:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #89,447 - 6/15/24 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MP600 Micro on Wavwshare at Gen3 |
| Test #89,445 - 6/15/24 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 65,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,443 - 6/15/24 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,277 |
| User: | MikeyD810 |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-500 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 4 Plus on Pi 5 using Pineberry HatDrive! Bottom |
| Test #89,442 - 6/15/24 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO1B2Q |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | benchmark |
| Test #89,440 - 6/15/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,225 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,436 - 6/15/24 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 35,613 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #89,432 - 6/15/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 63,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 4.0 2230, M.2 HAT+, gen3 |
| Test #89,431 - 6/15/24 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 40,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #89,429 - 6/15/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | birdpi ssd |
| Test #89,422 - 6/15/24 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 54,856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,421 - 6/15/24 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 54,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | mupp |