To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,389 - 6/14/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 |
| Test #89,386 - 6/14/24 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,813 |
| User: | Aldogeno |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Tested with a Hat NVMe Geekworm X1001 on Pi5 and AData Legend 700 |
| Test #89,385 - 6/14/24 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,384 - 6/14/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,062 |
| User: | gustav |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | overclocked class 10 on pi3b+@1.5GHz |
| Test #89,379 - 6/14/24 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,669 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 on Pi 5 using Argon NEO 5 NVMe |
| Test #89,378 - 6/14/24 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sd |
| Test #89,377 - 6/14/24 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange pi 5 with unknown m2 nvme |
| Test #89,376 - 6/14/24 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sdkarte32gb |
| Test #89,375 - 6/14/24 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | landing |
| Test #89,373 - 6/14/24 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 NVME 2741 |
| Test #89,372 - 6/14/24 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 NVME |
| Test #89,371 - 6/14/24 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD750EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #89,370 - 6/14/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 779 |
| User: | gustav |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WD10JPVX-75JC3T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | 2.5in hdd on usb2.0 rpi3b+ |
| Test #89,369 - 6/14/24 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #89,366 - 6/14/24 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 51,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,365 - 6/14/24 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 11,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Kingston SA2000M8250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #89,363 - 6/14/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 47,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot M2 Nvme SSD on Pi5 using Geekwork Nvme Hat |
| Test #89,362 - 6/14/24 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5 HP mx330 |
| Test #89,361 - 6/14/24 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 44,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 NVME 240GB on Pi5 |
| Test #89,360 - 6/14/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 8,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD8SN8U-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |