To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,092 - 6/11/24 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #89,089 - 6/11/24 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 53,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SN740 256GB |
| Test #89,088 - 6/11/24 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 45,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ128HBHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pci gen 3 switch |
| Test #89,086 - 6/11/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 43,686 |
| User: | jeffmer |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 2230 NVMe 236GB NVMe SSD on Pi 5 using RP M2 hat |
| Test #89,085 - 6/11/24 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 56,356 |
| User: | Lego |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPi5 w Samsung SSD 980 500gb gen3 on Mcuzone MPS2280 M.2 NVMe HAT |
| Test #89,084 - 6/11/24 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 54,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE410S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Trescend MTE410s 512Gb Pi 5 |
| Test #89,083 - 6/11/24 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | nummer 1 |
| Test #89,082 - 6/11/24 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 58,049 |
| User: | Shonanwalker |
| Brand: | Kingston SSDNow KC300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC3000D2048G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KC3000 NVMe SSD 2TB using Mcuzone mps2280_Rev1.0d M.2 hat:6.31+rpt-rpi-2712 Debian |
| Test #89,080 - 6/11/24 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD32G |
| Test #89,077 - 6/11/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Retailer A2 C10 64G |
| Test #89,076 - 6/11/24 1:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Apacer U10 32G |
| Test #89,075 - 6/11/24 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair 32G |
| Test #89,071 - 6/10/24 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #89,070 - 6/10/24 11:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #89,069 - 6/10/24 11:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #89,067 - 6/10/24 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 5 using SATA to USB |
| Test #89,066 - 6/10/24 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Pro on Pi 5 using Argon NVME case |
| Test #89,061 - 6/10/24 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 66,057 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Laptop 15-ef2xxx |
| Device: | SKHynix BC711HFM512GD3JX013N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,055 - 6/10/24 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 using Unknown USB Adapter |
| Test #89,054 - 6/10/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |