To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,153 - 6/12/24 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 38,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,148 - 6/12/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 5 |
| Test #89,147 - 6/12/24 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 66,360 |
| User: | Sreehari Rajan, Bangalore, India |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial nvme SSD 1TB on Pimoroni PCIe extension board run by Sreehari Rajan, Bangalore, India |
| Test #89,146 - 6/12/24 12:57 am | |
|---|---|
| Score: | 430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Cruzer Fit 32GB USB 2.0 on Le Potato |
| Test #89,144 - 6/12/24 12:46 am | |
|---|---|
| Score: | 52,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6201TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,143 - 6/12/24 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 60,892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW020X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,141 - 6/11/24 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ADATA |
| Test #89,140 - 6/11/24 11:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,108 |
| User: | Jambalaya |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 PRO 2TB in Argon ONE V3 NVMe case. |
| Test #89,139 - 6/11/24 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ftwarren |
| Test #89,131 - 6/11/24 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,130 - 6/11/24 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 990 |
| Test #89,127 - 6/11/24 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 32,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 |
| Test #89,124 - 6/11/24 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 600p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKW256G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | gen3 |
| Test #89,122 - 6/11/24 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,121 - 6/11/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #89,118 - 6/11/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPNUW-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | bzyk rpi5 |
| Test #89,105 - 6/11/24 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 36,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Test #89,104 - 6/11/24 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,479 |
| User: | wuc |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi5 Samsung EVO |
| Test #89,102 - 6/11/24 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 56,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P2 250GB RP5 8GB |
| Test #89,096 - 6/11/24 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 49,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |