To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,311 - 6/1/24 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,525 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro U3 V30 64G |
| Test #88,310 - 6/1/24 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 58,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision Future |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-FUTURE1024G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,309 - 6/1/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 983 |
| User: | Test |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #88,308 - 6/1/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 46,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 sabrent SB-2130-256 |
| Test #88,302 - 6/1/24 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,300 - 6/1/24 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 52,115 |
| User: | gustav |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 on Pi 5 argon neo 5 m.2 case |
| Test #88,299 - 6/1/24 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 52,869 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,295 - 6/1/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 36,149 |
| User: | DATO DP342 on Pi5 using EP-0210 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | DATO DP342 m.2 2242 PCI SSD on Pi5 using EP-0210 |
| Test #88,294 - 6/1/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 5,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso SSD |
| Test #88,293 - 6/1/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 37,942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,292 - 6/1/24 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 53,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | admin |
| Test #88,289 - 6/1/24 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 43,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS250GMTE115S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend |
| Test #88,288 - 6/1/24 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,830 |
| User: | OMVTest |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SD256 |
| Test #88,286 - 6/1/24 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 62,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pimoroni NVMe Base & 512Gb Sabrent Rocket NVMe 4.0 (PCIe gen3) |
| Test #88,282 - 6/1/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SDCard on Pi 5 |
| Test #88,278 - 6/1/24 12:48 am | |
|---|---|
| Score: | 12,166 |
| User: | Sunnie_Micro |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Dietpi_hdparm_B254 |
| Test #88,271 - 5/31/24 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial Gen3 NVME 1TB on Pi5 |
| Test #88,270 - 5/31/24 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test 2 |
| Test #88,269 - 5/31/24 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Elite 16G Card |
| Test #88,267 - 5/31/24 9:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,034 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Basic SanDisk 16G Card |