To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,269 - 5/31/24 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Elite 16G Card |
| Test #88,267 - 5/31/24 9:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,034 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Basic SanDisk 16G Card |
| Test #88,266 - 5/31/24 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,239 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | Seagate OneTouch SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ONETOUCHSSDSE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Seagate OneTouch 500G USB 3.0 |
| Test #88,265 - 5/31/24 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,262 - 5/31/24 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 740 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY USB3.2.1FD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY 64GB USB 3.0 Flash Drive |
| Test #88,261 - 5/31/24 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC32G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Basic SD Card |
| Test #88,260 - 5/31/24 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | lextar |
| Test #88,256 - 5/31/24 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk NVME on Jmicron USB 3.0 Adapter |
| Test #88,254 - 5/31/24 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBRPG5000ANC-WRSN |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sandisk via Geekpi X1001 via PCIE Gen 3 |
| Test #88,250 - 5/31/24 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,391 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #88,249 - 5/31/24 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | NVME |
| Test #88,248 - 5/31/24 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,247 - 5/31/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,716 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #88,246 - 5/31/24 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvm v2 |
| Test #88,239 - 5/31/24 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 61,838 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 |
| Test #88,238 - 5/31/24 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 35,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,237 - 5/31/24 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 30,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,233 - 5/31/24 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | C10 |
| Test #88,227 - 5/31/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 14,550 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Test |
| Test #88,226 - 5/31/24 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Odroid M1 emmc test |