To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,486 - 5/13/24 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Pi 4 |
| Test #87,485 - 5/13/24 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,484 - 5/13/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,483 - 5/13/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 3448 |
| Test #87,482 - 5/13/24 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,644 |
| User: | ok |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMEEEE |
| Test #87,481 - 5/13/24 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Plus Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | HP SSDEX900Plus256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 |
| Test #87,480 - 5/13/24 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,478 - 5/13/24 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Rustle |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,477 - 5/13/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,475 - 5/13/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB |
| Test #87,472 - 5/13/24 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,588 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pineboards Pinedrive 256GB 2242 NVMe SSD on Pi 5 |
| Test #87,467 - 5/13/24 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 41,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,466 - 5/13/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 52,661 |
| User: | rs |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sasung evo980 pro |
| Test #87,463 - 5/13/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 39,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test_13.05.24 |
| Test #87,462 - 5/13/24 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,559 |
| User: | MaikeMox |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC |
| Test #87,453 - 5/13/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,715 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #87,452 - 5/13/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #87,450 - 5/13/24 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 46,047 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #87,446 - 5/13/24 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 4,648 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,445 - 5/13/24 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 50,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba BG4 M.2 Series |
| Board: | MC12-LE0-00 |
| Device: | Toshiba KBG40ZNV256GKIOXIA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |