To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,548 - 5/14/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 56,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GDE9X084N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #87,545 - 5/14/24 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,820 |
| User: | hovis |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #87,544 - 5/14/24 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 18,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | t530 Thin Client |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HP T530 with NVMe SSD in M.2 A/E adapter |
| Test #87,539 - 5/14/24 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 36,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,536 - 5/14/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 6,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | varbox2gesco |
| Test #87,532 - 5/14/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,603 |
| User: | KurtisAsia |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,530 - 5/14/24 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 52,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #87,502 - 5/13/24 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP PHD3.0Silicon-Power |
| Class: | USB Flash |
| Test #87,500 - 5/13/24 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | GeneralDenial |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB |
| Test #87,499 - 5/13/24 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #87,496 - 5/13/24 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T3XHC-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #87,495 - 5/13/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,830 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung EVO |
| Test #87,494 - 5/13/24 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,647 |
| User: | NTNcomputer |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pimoroni with WD530 |
| Test #87,492 - 5/13/24 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,491 - 5/13/24 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ128HBHQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #87,490 - 5/13/24 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,169 |
| User: | yzk |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 1TB on Pi 5 Argon V3 Case |
| Test #87,489 - 5/13/24 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Evo on Pi 5 |
| Test #87,488 - 5/13/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 7600p Pro SSD Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Intel SSDPEKKF512G8L |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #87,487 - 5/13/24 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ-256G-1002 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wdblue |
| Test #87,486 - 5/13/24 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Pi 4 |