To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,434 - 5/13/24 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,528 |
| User: | JCH |
| Brand: | Micron 1100 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Micron MTFDDAV256TBN-1AR15ABHA |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Micron 1100 M2 250GB SSD SATA on PI 3B+ using GiGimundo Botier SSD M.2 NVMe SATA to USB adapter |
| Test #87,433 - 5/13/24 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #87,432 - 5/13/24 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 35,313 |
| User: | one |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS240G2G0C-00AJM0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | some |
| Test #87,423 - 5/13/24 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 24,885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,422 - 5/13/24 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 39,244 |
| User: | sudo curl https://raw.githubusercontent/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk ExtremePro500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD A-DATA XPG SX8200 PR |
| Test #87,421 - 5/13/24 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingstone microsd |
| Test #87,420 - 5/13/24 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 6,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | pi |
| Test #87,419 - 5/13/24 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 30,501 |
| User: | RPIVN |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPIVN |
| Test #87,417 - 5/12/24 11:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,861 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PLUS 64GB |
| Test #87,410 - 5/12/24 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Type-C |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraTC |
| Class: | USB Flash |
| Test #87,409 - 5/12/24 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 65,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | B365 Pro4 |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test1 |
| Test #87,407 - 5/12/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 128GB on Pi Model3B |
| Test #87,406 - 5/12/24 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 66,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,403 - 5/12/24 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 977 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 128GB on Pi Model3B |
| Test #87,402 - 5/12/24 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3.0 128GB on Pi Model3B+ |
| Test #87,401 - 5/12/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SDCS/64GB on Pi Model 3B+ |
| Test #87,399 - 5/12/24 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDQMQD-512G-1201 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,397 - 5/12/24 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #87,394 - 5/12/24 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C2 |
| Note: | SD Card |
| Test #87,391 - 5/12/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 9,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |